1. Інтерв’ю голови Добровеличківської районної ради сьомого скликання Людмили Корнієнко в районну газету «СІЛЬСЬКЕ ЖИТТЯ»
  2. Програма економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік.

Новини : Районний фестиваль «Вишиванки»

 

Районний фестиваль «Вишиванки»

 

 

 

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним.

А я іду по світу в вишиванці.

Я — українець! І горджуся цим.

В нас обереги вишивають здавна.

Така традиція в народі прижилась.

Вона прадавня, вічна й дуже славна.

В культурі й до сьогодні збереглась...

 

Вже гарною традицією в Добровеличківському районі стало проведення щорічного районного фестивалю «Вишиванки». На центральній площі селища Добровеличківка 19 травня 2018 року зібралося чимало учасників фестивалю в різнобарвному вишитому одязі.

 

Участь у святковому заході взяли керівництво району, делегації працівників установ, організацій, місцевих рад, творчих колективів, представники громадськості, учні загальноосвітніх шкіл та жителі селища.

 

Районний фестиваль «Вишиванки»

 

 

В рамках фестивалю було проведено ходу у вишиванках, конкурс «Краща вишиванка», «Міс Україночка», представлено виставку дитячих творчих робіт, фотовиставку, презентовано виставку районного краєзнавчого музею «Вишиванка – оберіг душі», на якій експонувались вишиті сорочки з фондової збірки музею та фото про проведення  районного Фестивалю вишиванок  у 2016 та 2017 роках.

 

Районний фестиваль «Вишиванки» Районний фестиваль «Вишиванки»

 

Також, було проведено виставку-ярмарку робіт майстрів-аматорів району, де всі бажаючі мали змогу переглянути вироби образотворчого мистецтва та придбати вишиті рушники і серветки, вироби з бісеру, стрічок і фетру та ін..

 

З відкриттям святкового дійства всіх присутніх привітала голова районної ради Людмила Корнієнко та зазначила, що вишиванка – не просте вбрання українців. Це символічна річ для кожного з нас, адже це є святковий одяг. В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та історію свого роду.

 

Районний фестиваль «Вишиванки»

 

 

Як правило, вишиванку ми вдягаємо в святкові дні. Сьогодні особливий день саме тому, що в кожній області, в кожному місті і містечку українці об’єднанні! Нас поєднало велике почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного!

 

 В ході фестивалю до уваги присутніх було представлено концертну програму за участі творчих колективів і солістів закладів культури району та гурту «СУП».

 

Всіх учасників фестивалю вишиванок нагороджено дипломами за вагомий внесок у популяризацію  вишиванки,  у відродження, збереження та розвиток української національної культури .

 

 
21-05-2018, 16:56 Переглядів: 193 Категорія: Новини
Повернутися
Поділитися :

Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ