1. Інтерв’ю голови Добровеличківської районної ради сьомого скликання Людмили Корнієнко в районну газету «СІЛЬСЬКЕ ЖИТТЯ»
  2. Програма економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік.

Новини : На черговому засіданні Госпітальної  ради наголошено, що органи місцевого самоврядування відповідальні за медичну допомогу населенню.

 

В смт. Голованівськ 22 червня 2018 року відбулося чергове засідання Госпітальної ради Західного госпітального округу Кіровоградської області, в якому взяли участь представники з Гайворонщини, Благовіщенська, Вільшанки, Добровеличківки, Малої Виски, Новоархангельська та Новоукраїнки.

 

Учасники зустрічі обговорили низку питань, серед яких  – створення закладу паліативної та хоспісної допомоги; надання ургентної медичної допомоги в умовах недостатнього кадрового забезпечення та прийняття Меморандуму про наміри співпраці; незадовільний стан доріг та відсутність належного автосполучення між населеними пунктами Західного госпітального пунктами Західного госпітального округу Кіровоградської області;  врегулювання розподілу коштів медичної субвенції на фінансування закладів вторинної ланки; порядок надання медичних послуг пацієнтам, які проживають на території Західного госпітального округу в обласних закладах охорони здоров’я.

 

На черговому засіданні Госпітальної  ради наголошено, що органи місцевого самоврядування відповідальні за медичну допомогу населенню. На черговому засіданні Госпітальної  ради наголошено, що органи місцевого самоврядування відповідальні за медичну допомогу населенню.

 

 

Найгострішим та найрезонанснішим виявилося питання перерозподілу медичної субвенції з держбюджету, направленої безпосередньо в ОТГ області, окремі з яких, в свою чергу, відмовляються фінансувати медичні заклади 2-го рівня (ЦРЛ), якщо ті за межами їхніх територій та використовують кошти виключно на власну первинну медицину. На думку членів госпітальної ради такі дії є нецільовим використанням коштів медичної субвенції, а відмова фінансувати ЦРЛ є бездіяльністю ОТГ, що полягає в незабезпеченні власних мешканців медичними послугами другого рівня, які все ж фактично продовжують лікуватися у відповідній ЦРЛ. Така ситуація в окремих районах області, за відсутності співпраці з ОТГ, призводить до вбивчого дефіциту фінансування медичних закладів другого рівня, представники яких рішуче та найрадикальнішим чином заявляють, що змушені будуть припинити надання медичних послуг мешканцям відповідних ОТГ, за виключенням невідкладної допомоги, якщо найближчим часом співпраця з ОТГ не налагодиться, від чого ж звісно знову постраждають прості люди. За наслідками розгляду цього питання прийнято рішення - звернутися до облдержадміністрації з пропозицією ініціювати робоче засідання за участю всіх сторін цього процесу, а також фіскальних та правоохоронних органів з метою напрацювати, в межах чинного законодавства, компромісні механізми виходу з ситуації, що склалася.

 
25-06-2018, 17:04 Переглядів: 102 Категорія: Новини
Повернутися
Поділитися :

Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ