1. Інтерв’ю голови Добровеличківської районної ради сьомого скликання Людмили Корнієнко в районну газету «СІЛЬСЬКЕ ЖИТТЯ»
  2. Програма економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік.

Новини : Фінансова автономізація закладів освіти та культури допоможе підвищити якість публічних послуг

Фінансова автономізація закладів освіти та культури допоможе підвищити якість публічних послуг

 

 

Минулого вівторка, 28 серпня  2018 року, під головуванням голови районної ради Людмили Корнієнко та за пропозицією голови районної державної адміністрації Василя Смаглюка відбулось пленарне засідання дев’ятнадцятої  позачергової   сесії районної ради сьомого скликання.

 

У своєму виступі голова Добровеличківської районної державної адміністрації Василь Смаглюк зазначив, що на кінець серпня в Добровеличківському районі залишаються не вирішеними ряд важливих для життєдіяльності установ, підприємств, організацій питань.

 

«На вісімнадцятій сесії районної ради, яка відбулася 27 червня, не було розглянуто питання «Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №358 « Про районний бюджет на 2018 рік», в якому було закладено фінансування низки важливих проектів, зокрема, впровадження  на території нашого району державного проекту  Нова українська школа. Іде мова не за  місцеві кошти, а про кошти держави. Півмільйона гривень сьогодні виділяє Міністерство освіти і науки, щоб наші першокласники, які вже наступного тижня підуть до школи, отримали нове обладнання, нові дидактичні матеріали, нові одномісні парти. Ми не сиділи на місці ці два місяці. Районна державна адміністрація, відділ освіти проводив перемовини з постачальниками, за гарантійними листами  ми зробили все, щоб парти були направлені до навчальних закладів. Це коштувало багато зусиль. Завдання депутатського корпусу ці кошти привести в район, і щоб за ці кошти ми розрахуватися з постачальниками. Крім того, вперше за три роки ми залучаємо кошти державного бюджету. Враховуючи всі пропозиції, сьогодні в проект рішення включено  півтора мільйона гривень на ремонт котельні Липнязької  загальноосвітньої  школи,  мільйон двісті на ремонт Піщанобрідського НВО. Далі, сьогодні є важливим функціонування комунального некомерційного підприємства первинної медико-санітарної допомоги. Пам’ятаєте, скільки гарячих та важливих питань піднімалося на минулій сесії. Сьогодні нове підприємство працює, але під загрозою стала виплата заробітної плати його працівникам. Щодо освітянської галузі та галузі культури, ми повинні виконати приписи Казначейської служби, ми говоримо про те, що централізовані бухгалтерії закладів освіти і культури мають бути легалізовані, як того вимагає закон. Ми працювали з керівниками закладів освіти і культури, пропонували їм шляхи вирішення цього питання. Відповідно нового Закону України «Про освіту» кожен керівник має вирішувати самостійно, чи брати відповідальність фінансування закладу на себе, чи скористатися послугами централізованої бухгалтерії.  І частина керівників закладів освіти вирішили самостійно вести бухгалтерію, ми їх маємо в цьому підтримати, а маленькі колективи мають скористатися можливістю отримувати послуги централізованої бухгалтерії. Шановні депутати! Будьте консолідованими, покажіть, що ми працюємо на благо людей.  Давайте  третього  вересня  дамо дітям можливість працювати за новими програмами. Сільські голови зробили все, щоб діти відчули турботу. Ми всі маємо спрацювати, як єдиний колектив і підтримати проекти рішення, внесені на розгляд сесії районної ради»,  - звернувся до депутатського корпусу районної ради Василь Смаглюк.

 

На розгляд сесії внесено тридцять питань.

 

Депутати районної ради опрацювали та взяли до відома інформацію Добровеличківського відділу Новоукраїнської місцевої прокуратури про стан реалізації повноважень протягом 6 місяців  2018 року.

 

Прийнятий одноголосно Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального підприємства, закладу охорони здоров’я Добровеличківської районної ради надасть можливість призначати керівників медичних комунальних установ на конкурсній основі.  Внесеними змінами до Статуту комунального некомерційного підприємства «Добровеличківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області підприємству надано статус одержувача коштів, і тепер кошти зможуть надходити від Національної служби здоров’я України відповідно до наданих медичних послуг жителям Добровеличківського району на підставі укладених договорів із сімейними лікарями.

 

Депутати затвердили оновлені відповідно до чинного законодавства установчі документи закладів культури, а саме Статут комунального закладу «Добровеличківська районна школа мистецтв» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області в новій редакції, Статут комунального закладу «Добровеличківська районна бібліотека для дітей» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області в новій редакції, Статут комунального закладу «Добровеличківська районна бібліотека для дорослих» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області в новій редакції, Статут комунального закладу «Добровеличківський районний краєзнавчий музей» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області новій редакції та Статут комунального закладу «Добровеличківський районний будинок культури» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області в новій редакції. Для бухгалтерського обслуговування закладів культури депутати прийняли рішення про створення Комунальної установи «Добровеличківська централізована бухгалтерія» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області, де керівником призначена Тетяна Княгніцька.

 

Депутати затвердили оновлені відповідно до Закону України «Про освіту» установчі документи закладів освіти, що заявили про намір впровадження фінансової автономізації, а саме Статут Комунального закладу Піщанобрідське навчально-виховне об'єднання "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Добровеличківської районної ради Кіровоградської області у новій редакції, Статут Олексіївського закладу середньої освіти школа І-ІІІ ступенів Добровеличківської районної ради Кіровоградської області у новій редакції, Статут Перчунівського  закладу середньої освіти школа І-ІІІ ступенів Добровеличківської районної ради Кіровоградської області у новій редакції. Для бухгалтерського обслуговування закладів освіти, що не створюватимуть власної бухгалтерії, депутати прийняли рішення про створення Комунальної установи «Добровеличківська централізована бухгалтерія з обслуговування закладів освіти» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області.

 

З метою удосконалення педагогічної діяльності депутати прийняли рішення про створення Комунальної установи «Добровеличківський методичний центр педагогічної майстерності» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області» та призначили керівником Віталія Личка.

 

Завдяки прийнятому рішенню про затвердження типового Статуту закладу загальної середньої освіти Добровеличківського району Кіровоградської області заклади освіти Добровеличківського району зможуть надати пропозиції районній раді щодо оновлення власних установчих документів та плани розвитку закладів освіти, а оновлений Порядок призначення на посаду керівників закладів освіти спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Добровеличківського району надасть можливість призначати керівників закладів освіти, керівника Комунальної установи «Інклюзивно–ресурсний центр» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області»  на конкурсній основі.

 

 Внесеними  доповненнями до програми економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік депутатський корпус районної ради підтримав пропозицію ремонту котельні Липнязької  загальноосвітньої  школи вартістю 1,5 млн.грн.


Враховуючи вимоги  Бюджетного Кодексу України, Податкового кодексу України та  наказу Міністерства фінансів України № 758, районна рада прийняла рішення, яким затверджена мережа головних розпорядників коштів, розпорядників коштів нижчого рівня, одержувача коштів та  розпорядників коштів нижчого рівня, які мають власну мережу для комунальних закладів Добровеличківської районної ради Кіровоградської області.

 

Рішенням про закріплення майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Добровеличківського району за підприємствами, установами, закладами, організаціями на праві оперативного управління районна рада доручила виконавчому апарату районної ради укласти договори з керівниками комунальних підприємств, установ, організації щодо передачі майна спільної власності територіальних громад в оперативне управління.

 

Депутатами прийняте рішення про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №358 « Про районний бюджет на 2018 рік» з метою освоєння коштів для реалізації проекту Нова українська школа, виплати заробітної плати працівникам комунального некомерційного підприємства «Добровеличківський центр первинної медико-санітарної допомоги» та оплати енергоносіїв для підприємства, будівництва котелень в Липнязькій та Піщанобрідській школах, здійснення ремонтних робіт для функціонування Комунальної установи «Інклюзивно–ресурсний центр» Добровеличківської районної ради Кіровоградської області».

 
5-09-2018, 14:35 Переглядів: 201 Категорія: Новини
Повернутися
Поділитися :

Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ