1. Звіт голови Добровеличківської районної ради Корнієнко Л.Б. про свою діяльність за січень-грудень 2017 року.
 2. Програма економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік.

Новини : Розширена педагогічна нарада

 

 

В Піщанобрідському будинку культури 30 серпня 2017 року  відбулася розширена нарада освітян району, де підведені підсумки розвитку дошкільної,  загальної середньої та позашкільної освіти у 2016/2017  навчальному році,  проаналізовані  результати  ЗНО 2017 року  та  поставлені завдання на 2017/2018 навчальний рік.

 

 

Розширена педагогічна нарада  Розширена педагогічна нарада

 

В заході взяли участь голова районної ради Л.Корнієнко, голова районної державної адміністрації В.Смаглюк, голова Піщанобрідської сільської ради С.Мар’янов, директори та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів району, завідувачі дошкільними навчальними закладами, працівники освіти.

З вітальним словом до педагогів Добровеличківщини звернулися голова районної ради Л.Корнієнко, голова районної державної адміністрації В.Смаглюк та голова Піщанобрідської сільської ради С.Мар’янов.

 

У своєму виступі Людмила Корнієнко щиро привітала всіх  з початком нового 2017-2018 навчального року та зазначила, що сьогодні нарада педагогів уперше відбувається не в Добровеличківці, а в Піщаному Броді, який обрано місцем проведення заходу не випадково, оскільки за результатами конкурсної комісії, яка дає рекомендації щодо визначення опорних шкіл Піщанобрідську ЗШ І-ІІІ ступенів рекомендовано визначити – опорною.

«Минулого року в Добровеличківському районі розпочато реформування системи освітніх закладів – визначені опорні школи, створено Добровеличківське НВО та філії. Тепер ця робота продовжується в частині створення Піщанобрідського НВО.

 

Реформа української середньої освіти – це проектування майбутнього нашої країни, адже саме школа формує мислення абсолютної більшості наших дітей, які візьмуть на себе керівництво державою та відповідальність за її економіку.

 

Таке проектування майбутнього країни, майбутнього нації та кожної особистості формує вчитель. І саме тому така підвищена увага сьогодні до освітянської реформи.

 

Нам потрібні:

 

 1. Новий зміст освіти, спрямований на формування компетентностей         21 століття. Відбудеться перехід від школи, де дають лише інформацію, до школи, де дитина отримує знання, а також уміння їх застосовувати та цінності для оцінки навколишнього світу і дійсності.
 2. Новий шкільний учитель, що володіє сучасними методиками викладання і здатен реалізовувати педагогіку партнерства.
 3. Сучасна система управління та адміністрування шкіл.
 4. Нове освітнє середовище.

Як результат, випускник школи матиме:

 

 • критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, вирішувати проблеми;
 • вільне володіння державною мовою, математичну, загальнокультурну та екологічну компетентності, підприємливість та інноваційність, економічну компетентність.

Дуже важливо навчити дітей спілкуватись між собою, створити безпечне середовище для їхнього розвитку. Таке навчання передбачає впровадження нових методик викладання, зміну формату спілкування учнів, учителів та батьків, упровадження проектної роботи та навчання через діяльність.

Добровеличківською районною радою протягом 2016 року та за 8 місяців 2017 року:

 1.  Створено конкурсну комісію для визначення опорних шкіл в Добровеличківському районі (червень 2016 року).
 2.  Запроваджено рейтинговий підхід до преміювання вчителів та учнів  за досягнення та участь в інтелектуальних конкурсах – червень 2016 року
 3.  Проведено перше засідання комісії та рекомендовано визначити опорними школи (Добровеличківську СЗШІ, Помічнянську ЗШ №1 та Помічнянську ЗШ № 3) – жовтень 2016 року
 4. Рішенням районної ради визначено опорними школи (Добровеличківську СЗШІ, Помічнянську ЗШ №1 та Помічнянську ЗШ № 3) – лютий 2017 року
 5. Застосування за рішенням районної ради нових тарифних ставок для непедагогічних працівників з 1 січня 2017 року  (урядом передбачено з 01 вересня 2017 року).
 6. Створення Добровеличківського НВО  (Добровеличківську СЗШІ – опорна школа, Карбівська, Марківська, Дружелюбівська, Новолутківська школа – філії) – березень 2017 року
 7. Розширення Добровеличківського НВО (додано Олександрівська, Троянська  філії) – червень 2017 року, причому у Троянах створено НВК – початкова школа-дитячий садочок.
 8. Приєднання Липнязької школи ЗШ І-ІІ ступенів №2 до Липнязької ЗШ І-ІІІ ступенів №1 – червень 2017 року.
 9. Підвищення ступеню Олексіївської ЗШ, і з 1 вересня 2017 року в Олексіївці функціонуватиме ЗШ І-ІІІ ступенів – червень 2017 року.
 10. Проведено друге засідання комісії та рекомендовано визначити опорними школи (Піщанобрідську  ЗШ та Тишківську ЗШ № 1) – жовтень 2016 року.
 11. Проведено засідання комісії з  рейтингового преміювання вчителів та учнів  за досягнення та участь в інтелектуальних конкурсах – липень  2017 року.

Розширена педагогічна нарада

 

Сьогодні районна рада приймає рішення, щоб модернізувати освіту, зробити її сучасною,  відповідною вимогам та викликам 21 століття, а дехто цей складний процес використовує для отримання політичних балів маніпуляціями, використовуючи популістичні гасла, залякування, відверту дезінформацію та нав’язування радянського бачення функціонування освіти, влаштовуючи судилище державній політиці та реформам. Проте, час іде вперед і все стає на свої місця, справедливість та законність перемагають.

 

На черговій сесії Добровеличківської районної ради планується прийняти наступні рішення:

 

 • визначити Піщанобрідську  ЗШ та Тишківську ЗШ № 1 – опорними школами;
 • створити Піщанобрідське НВО;
 • затвердити нову редакцію Статутів наших шкіл, які приведені у відповідність до чинного законодавства», - зазначила Л.Корнієнко.

В ході наради, за усталеною багаторічною традицією, педагоги району приймали у свою освітянську родину молоде поповнення – 6 випускників педагогічних вишів, котрі розпочинають свій трудовий шлях на Добровеличківщині.

 

Розширена педагогічна нарада Розширена педагогічна нарада

 

Кращих працівників освітянської галузі було відзначено грамотами та подяками обласного і районного рівнів.

 

За підсумками рейтингу у номінації «Управлінська діяльність», нагороджено Помічнянську ЗШ І-ІІІ ступенів №3,  Перчунівську ЗШ І-ІІІ ступенів та Олексіївська ЗШ І-ІІ ст., у номінації «Методична робота» перемогли Помічнянська ЗШ І-ІІІ ступенів №3, Перчунівська ЗШ І-ІІІ ступенів та Олексіївська ЗШ І-ІІ ступенів, у номінації «Олімпіади» найбільшу кількість балів набрали Помічнянська ЗШ І-ІІІ ступенів №1,  Липнязька ЗШ І-ІІІ ступенів №1 та Олексіївська ЗШ І-ІІ ступенів, у номінації «Конкурс-Ерудит» найбільшу кількість набрали Помічнянська ЗШ І-ІІІ ст. № 1, Липнязька ЗШ І-ІІІ ступенів №1 та Миколаївський НВК, у номінації «Спорт» перемогу здобули Помічнянська ЗШ І-ІІІ ступенів №3, Липнязька ЗШ І-ІІІ ст. № 1 та Піщанобрідський НВК, у номінації «Дошкільна освіта» перемогу здобули Добровеличківський ДНЗ «Ромашка», Липнязький ДНЗ «Веселка», Карбівський ДНЗ «Берізка»

 

За перемогу у районній спартакіаді працівників освіти перемогли Помічнянська ЗШ І-ІІІ ступенів №3, Помічнянська ЗШ І-ІІІ ст. № 1, Тернівський НВК, Олексіївська ЗШ І-ІІ ст. та Миколаївський НВК.

 

Підсумками роботи наради стало прийняття рекомендацій щодо організації освітнього процесу у навчальних закладах району у 2017/2018 навчальному році.

 
31-08-2017, 14:53 Переглядів: 515 Категорія: Новини
Повернутися
Поділитися :

Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ