1. Звіт голови Добровеличківської районної ради Корнієнко Л.Б. про свою діяльність за січень-грудень 2017 року.
  2. Програма економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік.

До уваги депутатів районної ради! 27 червня 2018 року о 11:00 відбудеться чергове пленарне засідання вісімнадцятої сесії Добровеличківської районної ради сьомого скликання .

Новини : Більшість рішень районної ради -  для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району

Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району

 

 
Пленарне засідання чотирнадцятої сесії Добровеличківської районної ради сьомого скликання відбулося 29 вересня 2017 року в оновленій  після ремонту сесійній залі адміністративного приміщення районної ради. Депутатами прийнято 51 рішення.


Початком сесії стала робота постійних комісій 26-27 вересня 2017 року. Голова районної ради Людмила Корнієнко, голова райдержадміністрації Василь Смаглюк, депутати районної ради відвідали Добровеличківську центральну районну лікарню, КЗ “Добровеличківське навчально-виховне об’єднання «Добровеличківська спеціалізована загальноосвітня школа – інтернат І-ІІІ ступенів загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад”, де мали змогу оглянути вже відремонтовані терапевтичне відділення, гінекологічне відділення та ознайомитись із ходом ремонтних робіт у відділенні анастезіології та інтенсивної терапії Добровеличківської ЦРЛ, а також станом виконання ремонтних робіт з утеплення фасаду опорної школи КЗ «Добровеличківське НВО» та проаналізувати ефективність використання  виділених з районного бюджету коштів для ремонтів зазначених об’єктів.

 

Перед депутатами прозвітував голова  районної  державної адміністрації про виконання делегованих повноважень за 2016 рік, зазначивши, що  рівень заробітної плати працюючих Добровеличківського  району перевищив середній показник Кіровоградської області на 13%, а за результатами роботи наш район покращив результати з усіх напрямків, та визначив показники, що потребують уваги з метою їх підвищення у 2017 році.

 

Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району

Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району

 

Фахівці районної державної адміністрації звітували про підготовку до опалювального сезону  2017-2018 років закладів соціальної сфери, виконання Програми економічного і соціального розвитку Добровеличківського району за перше півріччя 2017 року, районного бюджету за перше півріччя 2017 року, програми соціального  захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2014 – 2017 роки, районної комплексної програми покращення транспортного обслуговування населення та забезпечення безпеки дорожнього руху  в Добровеличківському районі на 2016-2020 роки, програми енергоефективності Добровеличківського району на 2016-2020 роки,  районної цільової програми протидії поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на 2016-2018 роки,  районної програми реформування системи надання адміністративних послуг  на 2016-2018 роки.

 

Своїми рішеннями депутатський корпус затвердив районну програму “Поліпшення умов обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на території Добровеличківського району та впровадження системи дистанційного обслуговування “Клієнт казначейства- Казначейство” на 2017-2021 роки”, Програму соціального захисту окремих категорій населення Добровеличківського району на 2018 - 2022 роки.  Внесені зміни до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року№ 209 “Про  районний бюджет на 2017 рік” для повного забезпечення паливом  закладів соціальної сфери району, покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, в тому числі придбання оргтехніки та вжиття енергозберігаючих заходів, придбання службового житла, придбання медичного обладнання; районної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Добровеличківському  районі  на 2017-2019 роки з метою збільшення обсягу фінансування Програми на 2017 рік з 10,0 тис.грн. до 40,0 тис.грн для впровадження інвестиційних бізнес-проектів за пріоритетними напрямками; а також зміни до «Комплексної програми розвитку освіти Добровеличківського району «Освіта Добровеличківщини» на 2016 – 2020 роки» в частині збільшення преміювання обдарованої молоді та вчителів за особливі досягнення в олімпіадах та конкурсах, та районної комплексної програми профілактики злочинності і правопорушень на 2016 – 2020 роки для покращення матеріально-технічної бази.

 

Заслухавши інформацію начальника відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської РДА Людмили Силенко про рекомендації комісії по визначенню опорних шкіл Добровеличківського району та про результати проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадськості, проведення загальних зборів навчальних закладів, які погоджуються бути філіями навчально-виховного об’єднання, депутати районної ради визначили опорними Піщанобрідську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та Тишківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів N 1, перейменували юридичну особу публічного права Піщанобрідську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів в комунальний заклад «Піщанобрідське навчально-виховне об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Добровеличківської районної ради з утворенням внаслідок реорганізації в його структурі відокремлені підрозділи без права юридичної особи: опорний заклад Піщанобрідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;  філія - Піщанобрідський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І - ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад»; філія - Любомирський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І – ступеня - дошкільний навчальний заклад»; філія  - Перемозівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів; філія - Червонополянський навчально - виховний комплекс «загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад».

 

Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району

 

 

Окрему дискусію в залі викликало питання прийняття Статутів загальноосвітніх навчальних закладів Добровеличківського району в новій редакції.

 

Як зазначила голова районної ради Людмила Корнієнко, така потреба приведення установчих документів до норм чинного законодавства виникла давно, з моменту створення органів місцевого самоврядування. Кожен заклад повинен починати свою роботу з установчих документів, що відповідають законодавству. Необхідно повернути територіальній громаді право власності на майно відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  де вказано, що власником майна є територіальна громада, а управління майном від імені територіальної громади має здійснювати районна рада. В Статутах, які діяли до цього часу засновником та власником майна було визначено районну державну адміністрацію, що суперечить чинному законодавству. Новим Законом України «Про освіту» не передбачено внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині управління майном територіальної громади.

 

У своєму виступі начальник відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської РДА Людмила Силенко повідомила, що  відповідно до наказу Міністерства освіти України «Про затвердження Інструкції про організацію та діяльність гімназії, Інструкції про організацію та діяльність ліцею» гімназія  -  середній  загальноосвітній навчально-виховний заклад другого-третього ступеня, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну,  загальнокультурну  підготовку  обдарованих і здібних дітей, проте має місце невідповідність  Статуту Добровеличківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа 1-3 ступенів №2-гімназія» чинному законодавству в частині відсутності умов та порядку проведення конкурсу для відбору обдарованих і здібних дітей для навчання в 5-11 класах. Тепер вже поділ дітей на класи не проводиться через демографічну складову (зменшення кількості дітей). Крім  того, що в Статуті не зазначені умови набору дітей до гімназії, ще й закладена дискримінаційна складова, що суперечить Конституції України, а саме в гімназії мають бути лише гімназійні класи, а не окремі класи – загальноосвітні, а окремі – гімназійні, це приниження маленьких громадян з дитинства. Щодо участі в олімпіадах з англійської мови, то результативність відсутня. На сьогодні в школі всі класи загальноосвітні, жодного класу немає гімназійного. Всього в школі навчається - 221 учень. Як варіант, доцільно розглянути питання функціонування класів із поглибленим вивченням іноземної мови в рамках загальноосвітньої школи.


Депутати районної ради прийнятим рішенням оновили Статути загальноосвітніх навчальних закладів Добровеличківського району. Щодо  Статуту Добровеличківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа 1-3 ступенів №2-гімназія»  запропоновано повернутись до розгляду цього питання після проведення Управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації перевірки та надання відповідних висновків та рекомендацій.

 

Окремими рішеннями районної ради оновлено та приведені до норм чинного законодавства Статути комунальних закладів «Добровеличківська школа мистецтв» , «Помічнянська дитяча музична школа», Добровеличківської ЦРЛ.

 

Рішеннями районної ради внесені зміни до Статутів та структури КЗ «Добровеличківський районний центр ПМСД» та Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добровеличківського району, актуалізовано Перелік підприємств, установ і організацій та нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селища та міста Добровеличківського району.
 
Завдяки рішенням сесії районної ради отримали погодження продовження терміну перебування на посаді терміном п’ять років - директор Помічнянської   загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Юрій Трибко, директор Липнязької загальноосвітньої школиІ-ІІІ ступенів Олександр Шеремет, директор КЗ “Добровеличківське навчально-виховне об’єднання «Добровеличківська спеціалізована загальноосвітня школа – інтернат І-ІІІ ступенів загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад” Добровеличківської районної ради» Катерина Ковальська, директор КЗ «Піщанобрідське навчально-виховне  об’єднання «Піщанобрідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –  дошкільний навчальний заклад» Добровеличківської районної ради» Павло Слободенюк.

 

Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району Більшість рішень районної ради -   для розвитку освітньої галузі  Добровеличківського району

 

 

Депутати вирішили делегувати представниками від  Добровеличківського району до складу Госпітальної ради Західного госпітального округу Кіровоградської області голову райдержадміністрації Василя Смаглюка, голову районної ради Людмилу Корнієнко, головного лікаря Добровеличківської ЦРЛ Петра Гинькута.

 

За результатами розгляду депутатських запитів Тетяни Балюнової, Анжели Петрової, рішенням сесії вони направлені до відділення Укрпошти та правоохоронних органів відповідно.

 

Після прийняття рішень з питань порядку денного сесії депутати заслухали інформацію начальника філії «Добровеличківський райавтодор» Василя Лебедовського щодо стану ремонту доріг, який повідомив, що з початку травня служба працювала над ремонтом дороги перед м.Помічна та с.Тишківка. Потім обласне керівництво через нестачу бітуму та коштів рекомендувало районним дорожнім службам заключати прямі договори для утримання служби в районі. З року в рік дороги руйнуються, коштів для їх ремонту виділяється недостатньо. Держава обіцяє, що з 1 січня 2018 року функціонуватиме Державний дорожній фонд, 35 відсотків загального обсягу надходжень якого спрямовуватиметься на фінансування робіт, пов’язаних із автомобільними дорогами загального користування місцевого значення, тож тоді наші дороги перейдуть на утримання місцевих рад, і ми разом будемо вирішувати питання ремонту та утримання доріг.

 

У своїх виступах голова районної ради Людмила Корнієнко та депутати Алла Мізецька звертали увагу на пріоритетність ремонту тих доріг, якими підвозяться діти до шкіл, а саме від Михайлівки до Гнатівки, від Тернового до Добровеличківки, від Тишківки до Гаївки, та запропонували порушити ці питання перед облавтодором.

 

Наостанок голова ради привітала всіх з наступаючими святами Днем працівників освіти, Днем захисника Вітчизни, Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, а депутат районної ради Марина Руда за дорученням Помічнянського міського голови запросила всіх жителів району 14 жовтня в м.Помічна на свято «На покрову в Помічну».

 

 
12-10-2017, 09:51 Переглядів: 419 Категорія: Новини
Повернутися
Поділитися :

Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ