1. Звіт голови Добровеличківської районної ради Корнієнко Л.Б. про свою діяльність за січень-грудень 2017 року.
  2. Програма економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік.

Новини : Людмила Корнієнко: «Давайте дбати про майбутнє, про дітей, про людей»


 


Позачергова п'ятнадцята сесія Добровеличківської районної ради відбулася 24 листопада 2017 року. Традиційно перед початком пленарного засідання сесії вручено нагороди. Цього разу голова районної ради Людмила Корнієнко та голова районної державної адміністрації Василь Смаглюк вручили  Подяку Кіровоградської обласної ради  Наталії Щербовій (вчителю Комунального закладу “Добровеличківське навчально-виховне об'єднання “спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Добровеличківської районної ради Кіровоградської області) та депутату районної ради  Михайлу Куделі, а представник служби надзвичайних ситуацій в Добровеличківському районі Олександр  Гненний вручив Подяки депутатам районної ради з нагоди Дня працівників сільського господарства.

 

Людмила Корнієнко: «Давайте дбати  про майбутнє, про дітей, про людей»

 

 

Людмила Корнієнко: «Давайте дбати  про майбутнє, про дітей, про людей» Людмила Корнієнко: «Давайте дбати  про майбутнє, про дітей, про людей»

 

Людмила Корнієнко: «Давайте дбати  про майбутнє, про дітей, про людей» Людмила Корнієнко: «Давайте дбати  про майбутнє, про дітей, про людей»

 


Депутати Добровеличківської районної ради з найкращими побажаннями радо вітали колегу  Анжелу Петрову з народженням доньки.

 

Людмила Корнієнко: «Давайте дбати  про майбутнє, про дітей, про людей»

 

 

Також перед початком пленарного засідання перед депутатами виступив голова районної державної адміністрації Василь Смаглюк та зазначив, що позачергова сесія  скликана за його пропозицією в зв’язку з тим, що пройшли вибори в новостворених об’єднаних територіальних громадах.

 

Людмила Корнієнко: «Давайте дбати  про майбутнє, про дітей, про людей»
 

 

«Згідно чинного законодавства обов’язком районної державної адміністрації та районної ради є передача бюджетних установ та майна, розташованих на відповідній території, із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Добровеличківського району у комунальну власність Помічнянської міської ради, Тишківської сільської ради, оскільки з початку нового бюджетного року новостворені ОТГ отримають  прямі міжбюджетні  відносини з державним бюджетом. Об’єднані територіальні громади отримають доходи, тому мають виконувати і зобов’язання з утримання майна та надання послуг населенню», - звернув увагу присутніх депутатів Василь Смагюк, запропонував підтримати всі внесені на сесію проекти рішень.

 

Одноголосно депутатами підтримані рішення про передачу бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Добровеличківського району у комунальну власність Помічнянської міської ради; про відчуження майна комунального закладу «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»; про відчуження майна територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добровеличківського району; про хід виконання районної програми забезпечення житлом та впорядкування житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на 2016 - 2018 роки; про затвердження комплексної програми цільового забезпечення призову громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом, проходження служби у резерві, з питань мобілізації, територіальної оборони та приписки юнаків до призовної дільниці на території Добровеличківського району на 2018-2020 роки; про затвердження технічних документацій з  нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Більшістю голосів прийняте рішення про припинення Добровеличківського  районного  центру  фізичного здоров’я  населення «Спорт для всіх»  шляхом ліквідації.

 

Тривалу дискусію в сесійній залі викликало питання  передачі бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Добровеличківського району у комунальну власність Тишківської сільської ради.

 

До депутатів районної ради звернувся голова Тишківської  ОТГ Петро Куліш та проінформував про те, що  станом на 1 січня 2018 року Тишківська ОТГ не матиме фізичної можливості прийняти заклади освіти, оскільки сільська рада не має власного приміщення, а працює в орендованому. Необхідно вирішити питання придбання приміщення у власність, провести ремонт, забезпечити належні умови для роботи виконавчих органів, та звернувся з проханням відтермінувати передачу закладів освіти до закінчення навчального 2017-2018 років. Петро Куліш запевнив депутатів, що Тишківська ОТГ готова до співпраці, передаватиме відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської РДА на лише кошти освітньої субвенції, а і допомагатиме  в інших питаннях за рахунок власних надходжень, і такий досвід співпраці є в інших громадах. Щодо закладів охорони здоров’я, то ОТГ налаштована приміщення амбулаторії та інше майно прийняти з 1 січня 2018 року, а медики і далі працюватимуть в КЗ «Добровеличківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», для утримання  ОТГ передаватиме кошти медичної субвенції районним закладам.

 

Депутат районної ради Ольга Бабчук зазначила, що на сходці жителів села Гаївка Петро Куліш запевняв виборців в тому, що здійснені всі обрахунки майбутнього функціонування бюджетних установ ОТГ, а також в готовності працювати та взяти відповідальність за людей, за своєчасне надання якісних освітніх та медичних послуг, то чому сьогодні, коли дійшла черга для виконання передвиборчих обіцянок, голова ОТГ займає абсолютно іншу позицію, аргументуючи тим, що чогось немає, а чогось не вистачає.

 

У зверненні до депутатського корпусу Василь Смаглюк поставив ключові питання: «Що потрібно зробити, щоб громада функціонувала нормально? Потрібні повноваження, ресурси, відповідальність та контроль. Якщо майно не передається, то не передаються повноваження, а лишається питання транзиту коштів - і це єдине  питання, що вирішуватиме громада? Рішення щодо благоустрою – ці повноваження в сільських рад є сьогодні. Тепер ОТГ, а не районний рівень отримуватиме ресурс, необхідно надати можливість людям розпоряджатись ним ефективно та раціонально, працювати, брати відповідальність, вони цього прагнули, підтримавши створення ОТГ. Бюджетний кодекс, Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачають, що все, що знаходиться на території ОТГ- це власність громади, і нащ обов’язок передати це майно. Дійсно, якщо   заклади освіти не передати у власність ОТГ, то  відділ освіти надаватиме послуги з утримання майна, надання методичної допомоги з організації навчального процесу, але які при цьому функції буде виконувати ОТГ, депутати ОТГ будуть позбавлені повноважень, можливості управляти та самі вирішувати питання функціонування громади? Якщо не передавати сьогодні, то коли?  Ми чуємо аргументи: не готові створювати відділ освіти, бо не відремонтовані приміщення. Не готовий голова ОТГ, а де рішення депутатського корпусу, громади, людей? Так як суб’єктом подання даного проекту рішення є районна державна адміністрація, то ми не знімаємо це питання з розгляду і прошу депутатів визначитись, враховуючи законодавчий обов’язок такої передачі майна».

 

У своєму виступі депутат районної ради Ігор Неофіта звернув увагу, що Тишківська громада не в змозі все зробити за такий короткий термін і прийме заклади освіти  з нового навчального року, бо сьогодні передавати нікому, а потім, в майбутньому Тишківська громада розвиватиметься, та  буде успішною.

 

Голова районної ради Людмила Корнієнко  наголосила, що є чіткий алгоритм передачі  бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста району у комунальну власність. «Перший крок - районна рада передає майно, другий крок - рада ОТГ приймає, або не приймає. Районна рада має зробити свою роботу, а рада ОТГ – свою. Тишківський голова озвучив власну  позицію, а позиція депутатського корпусу громади нам невідома», - підсумувала голова районної ради.

 

За результатами голосування проект рішення про передачу бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Добровеличківського району у комунальну власність Тишківської сільської ради не знайшов підтримки у депутатів.

 

Як і минулої сесії, депутати активно обговорювали питання перейменування Добровеличківського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія» Добровеличківської районної державної адміністрації у Добровеличківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 Добровеличківської районної ради. Людмила Силенко - начальник відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської районної державної адміністрації наголосила депутатам, що на минулій сесії запропоновано повернутися до питання «Про перейменування»  після проведення  управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації перевірки діяльності Добровеличківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2-гімназія». Така перевірка проведена управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації та є відповідні висновки, де вказано, що правила зарахування дітей до гімназійних класів на конкурсній основі не зазначено у Статуті навчального закладу. Крім того, у зв’язку з недостатнім контингентом обдарованих дітей об’єднано паралельні класи, і, як наслідок, у закладі взагалі відсутні гімназійні класи. Управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації рекомендує реорганізувати Добровеличківський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія» у Добровеличківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів, у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту учнів гімназійних класів. Рішеннями Добровеличківської районної ради від 29.09.2017 року Статути закладів освіти Добровеличківського району затверджені та  приведені до норм чинного законодавства, бо кожен заклад повинен починати свою роботу з установчих документів, що відповідають законодавству України. Залишився не змінений Статут лише  Добровеличківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-гімназія» Добровеличківської районної державної адміністрації Кіровоградської області,  який має ряд недоліків, про що адміністрація закладу проінформувала відділ освіти. Вже вступив в дію новий Закон України «Про освіту», згідно якого гімназія може функціонувати як окремий заклад  середньої освіти лише II ступеня (без початкової та старшої школи), що забезпечує базову середню освіту, тобто навчаючи дітей лише 5-9 класів, або як структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти I-II, II-III чи I-III ступенів. Для успішного проведення акредитації, сертифікації вчителів, дотримання ліцензійних умов заклад терміново необхідно приводити до норм чинного законодавства. Для побудови нового освітнього простору заклад освіти повинен мати впорядковані установчі документи. Депутати запропонували обговорити це питання в колективі, для повного розуміння учасниками навчального процесу потреби приведення Статуту у відповідність до чинного законодавства з метою забезпечення функціонування закладу в правовому полі.

 

На розгляд сесії районної ради районною державною адміністрацією внесене питання припинення Добровеличківського  районного  центру  фізичного здоров’я  населення «Спорт для всіх»  шляхом ліквідації. Голова районної державної адміністрації Василь Смаглюк повідомив, що районний  центр  фізичного здоров’я  населення «Спорт для всіх» - юридична особа, що існує де-юре, проте не існує де-факто. Інші райони це питання вирішили близько десяти років тому. Нам це потрібно не лише для ліквідації непрацюючої структури, за цим рішенням є можливість вирішити нагальну проблему утримання стадіону, бо  нікого не задовольняє той стан,  в якому перебуває наш стадіон, та ніхто не заперечуватиме, що є необхідність розвивати фізичну галузь. Є ініціатива районної державної адміністрації передати стадіон до спортивної школи, щоб мати перспективу розвитку, щоб мати можливість проводити обласні змагання, які не відбуваються, тому що технічний стан стадіону не відповідає нормативам у галузі фізичної культури. Є бажання його ремонтувати, зробити стадіон в центрі селища надбанням нашого району.

 

Депутат районної ради Віктор Максименко висловив сумнів у доцільності передачі стадіону до дитячої юнацько-спортивної школи, бо є зауваження до роботи директора школи, який, незважаючи на вказані рік тому недоліки, продовжує працювати, як і раніше та запропонував, щоб стадіоном опікувався відділ освіти, молоді та спорту Добровеличківської РДА.

 

До депутатів районної ради звернулась голова Добровеличківської селищної ради Ірина Погрібніченко: «Селищна рада допомагає підтримувати стадіон в належному стані. Ми не можемо зараз взяти на баланс стадіон, бо немає в нас коштів, немає спеціалістів. Сьогодні пропонується розумне рішення передати стадіон  в спортивну школу. Поміняйте керівника, він поважного віку, якщо не влаштовує його робота».

 

Голова районної ради Людмила Корнієнко закликала депутатів при прийнятті рішень керуватися виключно суспільними інтересами, бо на сьогодні власника у стадіону «Колос» немає, а для розвитку господар має бути обов’язково,  і ми не можемо лишити стадіон в тому стані, в якому він зараз знаходиться. Районна державна адміністрація внесла проект рішення про передачу на баланс ДЮСШ. Наше завдання – прийняти стадіон,  внести зміни до Статуту спортивної школи та зазначити на яких умовах, в який час будуть займатися різні категорії населення, проводитись змагання та приводити його в належний стан. Ми повинні пам’ятати, що  спорт - єднає людей, допомагає виховувати молодь. Ми не маємо права позбавляти населення району займатися спортом в нормальних умовах, і їх треба створювати, тому депутати районної ради повинні  залишити особисті амбіції, претензії, а давайте дбати про майбутнє, про дітей, про людей. Якщо є претензії до роботи керівника, надавайте в письмовому вигляді обгрунтовані факти про порушення чи професійну некомпетентність, і це буде розглядатися окремо. Питання визначення власника стадіону і оцінка роботи керівника – різні, і їх не треба змішувати.

 

Районна рада підтримала депутатський запит депутата районної  ради Василя Періжка та звернулась до Президента Укоаїни та парламенту з вимогою ухвалити Виборчий кодекс, який передбачає застосування пропорційної системи виборів з відкритими списками і ввести його в дію, а також підтримала депутатський запит депутата районної  ради Анатолія Павленка щодо якості роботи правоохоронних органів та направила його до відділення Національної поліції  у Добровеличківському районі.

 

 
5-12-2017, 10:00 Переглядів: 253 Категорія: Новини
Повернутися
Поділитися :

Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ