1. Інтерв’ю голови Добровеличківської районної ради сьомого скликання Людмили Корнієнко в районну газету «СІЛЬСЬКЕ ЖИТТЯ»
  2. Програма економічного і соціального розвитку Добровеличківського району на 2018 рік.

Новини : 100-річчю з дня народження  Ноги Василя Яковича присвячується…

100-річчю з дня народження  Ноги Василя Яковича присвячується…

 

В Добровеличківському районному краєзнавчому музеї 11 січня 2018 року відбулась визначна подія - історико-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю з Дня народження видатного земляка Ноги Василя Яковича, директора Добровеличківської школи-інтернату, Заслуженого вчителя Української РСР, організатора та першого директора Добровеличківського районного краєзнавчого музею, який зробив неоціненний внесок в історію розвитку освіти та музейної справи не лише району, а й всієї Кіровоградщини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100-річчю з дня народження  Ноги Василя Яковича присвячується… 100-річчю з дня народження  Ноги Василя Яковича присвячується…

 

 

Конференція проходила за участі голови районної ради Корнієнко Людмили Броніславівни, селищного голови Погрібніченко Ірини Іванівни, колег-вчителів, які працювали з Василем Яковичем у школі-інтернат, випускників школи-інтернат різних років, колег по роботі у самодіяльній кіностудії «Пам’ять», вчителів та учнів КЗ «Добровеличківське навчально-виховне об’єднання», громадськості селища.

 

Відкрила захід директор музею В. Грінченко.

 

До учасників конференції звернулась голова районної ради Л. Корнієнко, яка зазначила, Василь Якович Нога був яскравою і неординарною особистістю, справжнім лідером. Посади, які вій займав, вимагали бути відповідальним, зібраним, коректним, наполегливим у своїх задумках, вимогливим до себе і колег. Він був пристрасний краєзнавець, історик за освітою і за покликанням та залишив добрий слід в своїх справах та в серці кожного, хто його знав.

Учасники конференції переглянули відео-звернення, які надіслали сини Василя Яковича - Борис Васильович з м. Київ і Валентин Васильович з  м.Калінінград.

 

Майже 40 років Нога Василь Якович пропрацював на освітянській ниві. Тому і першими доповідачами на конференції були учні комунального закладу «Добровеличківське навчально-виховне об’єднання» - Ярослава Малохатко і Святослав Тупчієнко (підготувала вчитель історії Устюжаніна О.В.), які розповіли про педагогічну діяльність Заслуженого вчителя УРСР. Їх виступи супроводжувались відеопрезентацією «Василь Якович Нога – життя віддане школі».

 

Про роботу Василя Яковича по організації музею в Добровеличківці та діяльність самодіяльної кіностудії «Пам’ять», яка була створена за його ініціативи, розповіла науковий співробітник музею Куделя Н.Ю.

 

Виступ супроводжувався мультимедійними презентаціями «100-річчю з дня народження Ноги Василя Яковича присвячується…» та «Самодіяльна кіностудія «Пам’ять», які продемонструвала методист з охорони культурної спадщини і туризму Стрілець К.О.

 

Огляд виставки фото та предметів із фондів музею «За покликом серця» провела зберігач фондів музею Алєксєєва В. А.

 

На заході були присутні вчителі, які працювали з В. Ногою: Трикіна В.В., Важинська Т.В., Федорова Г.М., Добрицька К.В., Зима Г.М., Мар’янов І.Г., Дромашко Г.А., які поділилися своїми спогадами про педагогічну діяльність у школі-інтернат під керівництвом Василя Яковича.

 

Своїми досягненнями і успіхами завдячують В. Нозі тисячі випускників Добровеличківської школи-інтернату.

 

У роботі конференції взяли участь випускники різних років з смт Добровеличківка, с.Дружелюбівка, с.Карбівка, Компаніївського, Вільшанського та Новоукраїнського районів.

 

Від імені випускників виступили Надія Загребельна, випускниця школи-інтернату 1976 року та Анатолій Томило, випускник 1975 року.

 

На конференції виступив Осетров Валентин Григорович - член ініціативної групи по створенню музею, який на час відкриття музею працював на посаді завідуючого кабінетом політосвіти, проводив роботу по збору музейних фондів, безпосередньо займався оформленням музейної експозиції та був диктором кіностудії «Пам’ять».

 

Спогадами про Василя Яковича поділився колишній учень школи-інтернату, а згодом, його колега-педагог і колега по роботі над створенням фільмів Ірха Анатолій Якович.

 

100-річчю з дня народження  Ноги Василя Яковича присвячується… 100-річчю з дня народження  Ноги Василя Яковича присвячується…

 

Учасники конференції переглянули відеофільми створені синами Ноги В.Я. - Валентином та Борисом , «Династія» та «Рідними місцям в Україні».

 

Директор музею В. Грінченко подякувала всім присутнім за участь у конференції, та запевнила, що пам’ять про Василя Яковича, його сподвижницькі справи у вихованні поколінь школярів у дусі любові до історії свого краю, пошуку і збереженні тисяч історичних пам’яток завжди будуть у серцях тих, хто знав Ногу В.Я., а пам’ять про нього буде гідно вшанована жителями Добровеличківщини.

 

На завершення конференції всі бажаючі здійснили екскурсію музейними залами, яку провела науковий співробітник музею Н.Куделя.

 

 

 
12-01-2018, 09:46 Переглядів: 339 Категорія: Новини
Повернутися
Поділитися :

Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ