Районна рада / Символіка району : СИМВОЛІКА ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКОГО РАЙОНУ

СИМВОЛІКА
ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКОГО РАЙОНУГЕРБ: у синьому полі три срібні вузькі увігнуті балки, над ними -золота восьмипроменева зірка, внизу - золотий козацький хрест.

СИМВОЛІКА  ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКОГО РАЙОНУПРАПОР: синє прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, у центрі древкової половини прапора зображення жовтої восьмипроменевої зірки, величина якої дорівнює 1/2 ширини полотнища, вільна половина прапора складається з семи рівновеликих горизонтальних смуг - чотири синіх і три білих.


СИМВОЛІКА  ДОБРОВЕЛИЧКІВСЬКОГО РАЙОНУ


ПОЯСНЕННЯ СИМВОЛІКИ

В основу герба покладено різновид давньої лицарської емблеми леліви-држевиці, яку мали в своєму гербі засновники поселення, що згодом стало центром району, - представники відомого козацького роду Величковських.
Півмісяць у гербі інтерпретовано у три увігнуті балки з метою представити як територіальну ознаку три головні річки району -Кагарлик, Сухий Ташликта Чорний Ташлик.
Традиційні для леліви кольори означають: золотий - добро, синій -велич, що перегукується з назвою гербоносія.
Срібло в геральдиці означає стихію води. Увігнута форма та горизонтальне положення фігур, які символізують річки, відображає непрямолінійність їх річищ та напрямок течії зі сходу на захід.
Для створення прапора використані відповідні гербовим кольори та найбільш змістовні фігури - зірка та балки (смуги). Восьмипроменева форма зірки умисно наближена до картографічного знаку - рози вітрів, що асоціюється зі знаходженням на території Добровеличківського району - географічного центру України. Вузькі увігнуті балки у прапорі стилізовані в білі смуги, які на тлі синього полотнища утворюють чотири рівні їм за шириною проміжки, що надає прапору колористичної ритміки та класичного вигляду.
У цілому символіка Добровеличківського району передає історичне походження та симантику його назви, географічну та природну особливість цієї території.

Затверджено рішенням XXI сесії Добровеличківської районної ради XXIII

скликання від 7 вересня 2001 року №237 Автори проекту - В. Кривенко, К. Шляховий


Кіровоградське обласне відділення УГТ

 

Докладніше...
3-11-2011, 21:23 Категорія: Районна рада / Символіка району Переглядів: 1 507


Меню


Вхід


Логін  
Пароль  


Корисні посилання

Офіційне інтернет-представництво Президента України


Верховна Рада України


Законодавство України


Кабінет Міністрів України


Кіровоградська ОДА


Кіровоградська обласна рада


Добровеличківська райдержадміністрація


ПФУ


Укрінформ